czwartek, 5 sierpnia 2010

inwazja grubasów

Zajrzałem sobie dzisiaj do ksiegarni internetowej i na pierwszym miejscu na liście najczęściej kupowanych mamy książkę o znamiennym tytule "Nie potrafię schudnąć".
Hmm. Tytuł raczej powinien brzmieć " Jestem leniwy, lubie jeść a chcę schudnąc."
Szanowny czytelniku. Jesteś dorosły więc wbij sobie w głowę, że nie schudniesz będąc leniwym. Jeżeli jesteś gruby to musisz włożyć troche wysilku aby schudnąć. Inaczej będziesz tracił na wadze ale na koncie wydając pieniądze na kolejne książki o chudnięciu. Każda dieta ma to do siebie, że gdy jej zaprzestaniesz przybierasz na wadze jeszcze bardziej.
Sprawa jest prosta. Chcesz schudnąć? Zacznij sie ruszać. Parę razy w tygodniu bieganie, rower, może pływanie i spadek wagi gwarantowany. Oczywiście trzeba trochę ograniczyć spożycie kalorii, ale nie jakoś drastycznie.
No tak, ale skąd na to czas brać, ktoś mi zarzuci.
Jeżeli ktos ma czas na czytanie takich głupot jak książki o dietach cudach to zamiast je studiować niech zacznie się ruszać.
Lenistwo jest jednym z grzechów głównych więc zaczynając uprawiać sporty różne zaczynamy walkę z ową słabością i hartujemy własne ciało i ducha.
Pogoda piękna - więc do dzieła.
Na pocieszenie dodam, że i ja mam do zrzucenia do końca miesiąca 4 kg. więc i ja nie mam łatwo. Za lekkie pofolgowanie ciału trzeba zapłacić teraz dodatkowym wysiłkiem.

16 komentarzy:

 1. A ja tam myślę, że masz rację. Mam na to przykłady z życia wzięte.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale ja nie mówię, że chłopak nie ma racji
  ma rację ale...
  eee tam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz Phazi Azja zna to z doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Bracie Quis, wielka mądrość przez Was przemawia! Książek o dietach nie czytam, ale i tak nie mam nic na swoją obronę. Ostatnio zacząłem trochę z synkiem wieczorami "się ruszać". Znaczy on na rowerku popyla, a ja koło niego na nogach jak ten "piechur-gregario", bo chłopak jeszcze trochę chybotliwie jeździ mimo, że z przystawkami. Jeszcze z rowerkiem nie stanowi "jednego ciała", więc ojcowska asysta potrzebna, a poza tym kupa samochodów wszędzie, a czasem i pijaczki różne się kręcą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie prawda. Brak ruchu nie musi być lenistwem, a dwa: niektóre grubasy nie mogą biegać bo mają słabe/chore serduszka, w dużej mierze od nadwagi, ale to nie zmienia faktu, że wykorkują być może już na pierwszym okrążeniu.
  Jest tylko jedna metoda uniwersalna metoda: mniej żreć.
  Jaacek2

  OdpowiedzUsuń
 6. @Romo- no, no- czyżby wyrastało nam złote pokolenie polskiego kolarstwa?
  To się trochę nabiegasz- w przyszłym roku to bedziesz mógł w maratonie startować;)
  @Jaacek2- oczywiście ja zdaję sobie sprawę że istnieją okoliczności przyrody, w których ludzie mają nadwagę bo są chorzy itd. Ten post to krytyka płaczących, że są grubi , i którzy czytając książkę o odchudzaniu zjadaja co 10 stron tabliczkę czekolady i popijają litrem coli;)
  Ja nie mam nic do grubych- jak ktoś lubi niech będzie!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. oto potwierdzenie że warto się ruszać

  http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,87072,8147271,70_latek_z_Lipawy_przepedalowal_pol_Europy.html

  "- Kiedyś bardzo poważnie chorowałem na cukrzycę, zwykły spacer był dla mnie problemem. Dieta, którą sobie narzuciłem, oraz tysiące kilometrów na rowerze sprawiły, że dziś jestem zupełnie zdrów. Nie ma lepszego lekarstwa niż ruch - mówi 70-latek."

  OdpowiedzUsuń
 8. no bo rower to jest dobry na wszystko;)!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. @ Jaacek2 - Ja jem zdecydowanie mniej niż dwadzieścia lat temu, a ważę więcej (córka mi mówi, że jakieś 5-6 kg. za dużo :-)). Zatem niestety trzeba cztery litery ruszyć, bo Kolega Cholesterol nie zna litości. :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja niestety biegać "w pustkę" nie lubię.
  Całą młodość grałem w piłkę - po 3-4 godziny dziennie i to był ruch, jakich mało. Zwroty, przyspieszenia, wyskoki... ogólnorozwojówka.

  A bieg...trochę się nudzę...

  Taki głupi jestem, no.

  OdpowiedzUsuń
 11. No to pora wrócić do dawnych zamiłowań Tomku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Quis, śniłeś mi się ostatnio....serio...

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam nadzieję, że to był przyzwoity sen;)
  Czy też umierałem albo byłem seryjnym mordercą?
  Daj znać co też w obcych snach wyrabiam;)

  OdpowiedzUsuń